Alle blogginnlegg
Etter en god natt søvn startet noen dag to med jogging, noen valgte å se soloppgangen og andre trengte et par timer til på øye. Turen gikk deretter fra kaia i Cairns til Great Barrier Reef. Tre timer senere var vi framme og dykking, snorkling og steking i sola sto på planen.
Det verdensberømte korallrevet er det største korallrevet i verden og det sies at en kan se det helt fra verdensrommet. Dessverre sier forskere at det er i ferd med å bli ødelagt på grunn av global oppvarming og mye turisme. Vi gjorde det vi kunne for å ikke tråkke på noen av koralene.
Det gikk rykter om hai observasjon rett ved dykkerområdet ute på Great Barrier Reef. Det som derimot er sikkert er at elevene og lærerne i Australia Multisport og Crossfit har hatt en utrolig fin dag, til tross for en del brente kropper.
Les mer om Australia Multisport, faglinja Dykking og hvordan du søker – trykk her!